Kontakt
Wyszukiwarka
Subskrypcja

Najlepsze zabawki dla niemowlaka.

Blog » Najlepsze zabawki dla niemowlaka.

Masz problem z wyborem idealnej zabawki dla niemowlęcia? Zastanawiasz się  pomiędzy gryzakiem, a klockami? Przeczytaj!

Wybór zabawki dla najmłodszych niemowląt jest często trudny. Z pozycji dorosłego zabawki dla maluchów wydają się po prostu “nudne”, ale w praktyce się okazuje, że dopasowanie zabawek do wieku i umiejętności dziecka to podstawa.

Noworodek w pierwszym miesiącu życia widzi wyraźnie z odległości 20-30 centymetrów i odróżnia kontrastujące kolory - na przykład czarny i biały. Jego uwagę przyciągnie prosty kształt i zdecydowana barwa przedmiotu.

Pluszowe misie w pastelowych kolorach zdecydowanie mogą jeszcze poczekać.

Noworodki potrzebują bliskości rodzica i najlepiej się czują w ich ramionach. Odłożone do łóżeczka lub wózka rozpaczliwie płaczą. Przy małych “płaczkach” doskonale sprawdzą się przytulanki zatrzymujące zapach mamy na przykład przytulanki Pepa. To prawdziwa pomoc przy  “nieodkładalnych” maluszkach. Wiele maluchów uspokaja również jednostajny, niezbyt głośny szum lub dźwięk bicia serca. Z pomocą przyjdą imitujące dźwięk bicia serca mamy przytulanki z bijącym sercem Sterntaler .

Niemowlęta w wieku dwóch, trzech miesięcy zaczynają interesować się najbliższym otoczeniem. Doskonale sprawdzą się karuzelki lub muzyczne przytulanki. Maluch będzie odwracał główkę w kierunku dźwięków, zainteresują go wiszące elementy karuzelki.

Warto korzystać z takich zabawek, gdy maluszek zaczyna płakać. Spokojna melodia odwróci jego uwagę, wyciszy go i pomoże mu zasnąć.

W wieku czterech, pięciu miesięcy malec zaczyna intensywnie badać rączkami otaczającą go przestrzeń i znajdujące się obok niego przedmioty. Jest to czas na kolorowe grzechotki, gryzaki, bezpieczne lusterka. Malec z zachwytem będzie chwytał przedmioty i dotykał różnych faktur. Doskonale sprawdzają się zabawki stymulujące rozwój zmysłów dziecka. Dziecko będzie  trzymało je w rączce i wkładało do ust. Genialną zabawką, absolutnym fenomenem obecnym na rynku od wielu lat jest Żyrafka Sophie. To ulubiona zabawka wielu niemowląt.

Prawie półroczny szkrab chętnie będzie spędzał czas na kolorowej macie edukacyjnej i warto z tego często korzystać. Dziecko zainteresuje się znajdującymi się na niej elementami i fakturami. Będzie do nich sięgać trenując tym samym koordynację ręka - oko.

Gdy niemowlę ma pół roku zaczyna interesować się własnym ciałem. Fascynujące dla niego są własne stopy, które może nawet wkładać do ust. Warto stymulować rozwój brzdąca zachęcając do aktywności fizycznej. Dziecko z radością przekręca się z brzucha na plecy, bawi się rączkami i nóżkami.

Następne miesiące w życiu dziecka to intensywny rozwój zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Malec zaczyna raczkować i odkrywa własne możliwości. Chętnie bawi się pluszowymi piłkami i zabawkami wymagającymi od niego samodzielnego przemieszczania się. Z zapamiętaniem ćwiczy nowo zdobytą umiejętność. Korzystaj z tego i proponuj mu zabawki rozwijające go ruchowo.

Dziecko około roku zaczyna interesować się książeczkami i zabawkami edukacyjnymi. Możecie wspólnie oglądać książeczki, naśladować głosy zwierząt. Malec wysłucha krótkiego wierszyka  o zwierzątkach i będzie przeglądał książki kartka po kartce. Dzięki temu rozwija koordynację wzrokowo-ruchową.

Pierwszy rok życia dziecka, to czas bardzo intensywnego rozwoju. Dobrze dobrane zabawki pomagają dziecku osiągać nowe umiejętności i trenować je. Wybierając zabawkę dla niemowlęcia weź pod uwagę:

  • Wiek dziecka - Tylko dopasowana do możliwości malucha zabawka będzie przydatna.

  • Wielkość zabawki - Malec wszystko bierze do buzi. Zabawka musi być na tyle duża, żeby szkrab jej nie połknął.

  • Atesty - Zabawka musi być sprawdzona i bezpieczna. Atesty nam to zagwarantują.

Facebook