Jakie mleko modyfikowane dla noworodka – odpowiadamy

Jakie mleko modyfikowane dla noworodka - odpowiadamy

Jako rodzic możesz się zastanawiać: Jaki rodzaj preparatu dla noworodka jest bezpieczny i najlepszy dla Twojego dziecka? Oto kilka wskazówek: Spróbuj mleka bez laktozy dla dzieci z kolką, unikaj mleka krowiego dla niemowląt z poważnymi problemami trawiennymi i używaj mleka o obniżonej zawartości tłuszczu lub chudego dla dzieci poniżej drugiego roku życia. Chociaż możesz czuć się bardziej komfortowo eksperymentując z nazwami marek, mają one pewne podobieństwa.

Formuła bezlaktozowa łagodzi kolkę

Jeśli kiedykolwiek próbowałaś stosować mleko początkowe bez laktozy, wiesz, jak skutecznie łagodzi ono kolkę u dziecka. Należy jednak pamiętać, że laktoza jest niezbędnym składnikiem ludzkiego mleka. Zdrowe niemowlęta w okresie okołoporodowym mają odpowiednie mechanizmy do trawienia laktozy. Jednak dzieci, które cierpią na genetyczną chorobę zwaną nietolerancją laktozy, nie powinny używać preparatów do końca życia.

Mleko matki jest bogatym źródłem laktozy i organizm potrzebuje czasu, aby ją strawić. Z tego powodu preparat bezlaktozowy jest lepszy niż preparat o niskiej zawartości laktozy lub o obniżonej zawartości laktozy. Noworodek z nietolerancją mleka krowiego może również potrzebować preparatu hipoalergicznego lub sojowego.

Kolka u dziecka może być oznaką alergii na mleko. Alergia na nabiał może prowadzić do biegunki, wymiotów i kolki. Niezależnie od przyczyny, należy omówić objawy z lekarzem, aby ustalić odpowiedni sposób postępowania. Pamiętaj, że kolka jest czymś normalnym i nie ma problemu z poproszeniem o pomoc, jeśli czujesz się przytłoczony. Zdrowie dziecka jest jego najwyższym priorytetem, dlatego ważne jest, aby szukać pomocy, gdy czujesz się przytłoczona.

Jeśli dziecko cierpi na kolkę z powodu mleka lub soi, pediatra może zalecić preparat bezlaktozowy. Formuła ta zawiera białko mleka krowiego i może pomóc złagodzić kolkę, ale nie jest pozbawiona nabiału. Jeśli Twoje dziecko ma łagodny przypadek nietolerancji laktozy, wypróbuj preparaty Earth’s Best. Mogą one pomóc złagodzić towarzyszące temu gazy, marudzenie i kolkę.

Zmiana składu pokarmu dziecka na kilka tygodni może pomóc w złagodzeniu objawów kolki. Może to również wskazywać na alergię na mleko lub ukrytą alergię pokarmową. Jeśli Twoje dziecko jest uczulone na mleko, ważne jest, aby monitorować jego dietę i odpowiednio ją zmieniać. Przy zmianie mleka należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza i nie zwlekać z przejściem na inną formułę.

Jeśli chodzi o to, w jaki sposób preparat bezlaktozowy dla niemowląt skutecznie łagodzi kolkę, enzym trawienny laktaza rozkłada laktozę na cukry proste. Jelito cienkie jest pierwszym miejscem, w którym laktoza zostaje rozłożona, a niewielkie jej ilości pozostają niestrawione. Ta nierozłożona laktoza trafia do jelita grubego, gdzie jest wchłaniana do krwiobiegu. Należy zauważyć, że enzym trawienny noworodka, zwany laktazą, nie wytwarza wystarczającej ilości tego enzymu. Jeśli dziecko jest przekarmione, mogą wystąpić objawy wzdęcia, ból, wymioty i biegunka.

Preparat na bazie laktozy jest przeznaczony dla dzieci z alergią na mleko krowie

Preparat na bazie laktozy jest przeznaczony dla niemowląt z alergią na mleko krowie. Chociaż mleko krowie jest najczęściej stosowanym rodzajem preparatu do początkowego żywienia niemowląt, niektóre dzieci są na nie uczulone i mogą wymagać podawania preparatu alternatywnego. Karmienie piersią może również powodować alergię na mleko krowie, a matka karmiąca powinna współpracować ze swoim pediatrą w celu ustalenia, które pokarmy wywołują reakcję dziecka.

Sprawdź również:   Muzyka dla noworodka - jaką puszczać

Oprócz objawów alergii, u niemowląt może wystąpić biegunka lub rozwolnienie. Jeśli u dziecka występują takie objawy, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Nie należy zaprzestawać karmienia dziecka piersią, dopóki nie zaleci tego lekarz. Jeśli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym, należy skonsultować się z pediatrą przed przejściem na preparat bezlaktozowy.

Alergia na mleko u dziecka może powodować wiele innych problemów, w tym wstrząs anafilaktyczny i reakcję opóźnioną. W takich przypadkach produkty mleczne mogą powodować reakcję opóźnioną, dlatego należy ich unikać do czasu uzyskania wiarygodnej diagnozy. Lekarz pierwszego kontaktu dziecka może przepisać preparat na bazie laktozy lub skierować do dietetyka w celu dalszego leczenia.

Należy pamiętać, że rozpoznanie alergii na mleko krowie jest trudne, ponieważ częstość występowania waha się od dwóch do siedmiu procent. Niektórzy lekarze twierdzą jednak, że aż 15 procent dzieci może mieć objawy alergii na mleko krowie, dlatego przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie dziecka warto zasięgnąć porady wykwalifikowanego lekarza. Jak więc wybrać najlepszą mieszankę dla dziecka?

Oprócz alergii na mleko krowie, istnieją inne rodzaje alergii pokarmowych. Chociaż jedno na 13 dzieci ma alergię na mleko, u innych może ona ustąpić. Najlepiej jest unikać spożywania mleka krowiego na wypadek, gdyby u dziecka rozwinęła się alergia na nabiał. Dla dzieci z alergią na mleko krowie można znaleźć preparaty na bazie laktozy.

Preparat na bazie laktozy jest przeznaczony dla dzieci z poważnymi problemami trawiennymi

Jeśli u dziecka wystąpi silna alergia na mleko, może być konieczne przejście na preparat bezmleczny i odwrotnie. Możesz się również martwić o wrażliwą skórę dziecka lub problemy trawienne. Na szczęście istnieją bezpieczne i skuteczne preparaty do żywienia niemowląt z tymi dolegliwościami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Najpierw jednak wyjaśnijmy, czym są mieszanki bezlaktozowe i oparte na laktozie.

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko jest wrażliwe na laktozę, wizyta u alergologa pozwoli wykluczyć alergię na nabiał. Alergolog może poddać dziecko ekspozycji na białko mleka i obserwować jego skórę pod kątem reakcji alergicznej. Lekarz może również pobrać próbkę stolca, aby sprawdzić, czy nie występują objawy złego wchłaniania glukozy i laktozy. Jeśli dziecko wykazuje objawy nietolerancji laktozy, należy przestawić je na mieszankę bezlaktozową.

Zmiana preparatów może powodować nieprzyjemne skutki uboczne u niektórych dzieci. Objawy nietolerancji mogą obejmować zmianę konsystencji stolca, krwawiące stolce, przekrwienie i świszczący oddech po jedzeniu. Aby tego uniknąć, możesz stopniowo przestawiać dziecko na preparat bezlaktozowy. Twój pediatra może zalecić odpowiedni czas badania dla Twojego dziecka. Może minąć kilka dni lub tygodni, zanim zmiany będą całkowicie zauważalne.

Mleko matki zawiera laktozę, ale niektóre niemowlęta nie są w stanie jej strawić. Preparat bezlaktozowy zastępuje laktozę sacharozą, glukozą lub innym cukrem. Inną opcją jest mieszanka na bazie soi, która zastępuje mleko krowie soją jako głównym źródłem białka. Niektóre rodziny wegańskie używają soi jako substytutu mleka. Inne wolą używać jej z powodów osobistych. Jeśli nie jesteś pewien, która mieszanka na bazie mleka jest najlepsza dla Twojego dziecka, skonsultuj się z pediatrą. Jeśli lekarz Twojego dziecka zalecił stosowanie preparatów bezlaktozowych, powinieneś skonsultować się z pediatrą w celu uzyskania wskazówek.

Sprawdź również:   Gorączka u noworodka - przyczyny i rozwiązania

Jeśli dziecko ma alergię na mleko, należy zabrać je do lekarza, aby upewnić się, że diagnoza jest prawidłowa. Jednak mleko w proszku nie jest bezpieczne dla dziecka, jeśli Ty lub Twoje dziecko jesteście uczuleni na laktozę. Może to być oznaką poważniejszego problemu, takiego jak alergia na białka mleka. Jeśli masz wątpliwości co do nietolerancji laktozy u swojego dziecka, skonsultuj się z pediatrą i rozważ zmianę preparatu.

Mleko o obniżonej zawartości tłuszczu lub odtłuszczone dla noworodków

Jeśli obawiasz się o zdrowie swojego dziecka, unikaj podawania mu mleka o obniżonej zawartości tłuszczu lub odtłuszczonego do ukończenia przez nie co najmniej dwóch lat. Dzieci mogą tolerować niewielkie ilości mleka w przepisach, ale ich przewód pokarmowy nie jest wystarczająco rozwinięty, aby poradzić sobie z dużymi ilościami mleka krowiego. Kubek mleka powinien być podawany w otwartym kubku, a nie w smoczku.

Badania wykazują, że mleko pełne jest lepsze dla dzieci niż mleko niskotłuszczowe. Mimo że Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca przejście na mleko niskotłuszczowe po ukończeniu drugiego roku życia, mleko pełne ma wiele zalet, w tym lepszy rozwój mózgu. W niedawnym przeglądzie czternastu badań prospektywnych obejmujących 20 897 dzieci w wieku do 18 lat porównano dzieci, które piły mleko pełne z tymi, które miały w nim mniej niż dwa procent tłuszczu.

Chociaż nie zaleca się podawania mleka o obniżonej zawartości tłuszczu lub odtłuszczonego noworodkowi przed ukończeniem przez niego drugiego roku życia, powinno się je wprowadzać jako dodatek do mleka po ukończeniu przez dziecko drugiego roku życia. Jeśli nie jesteś pewna, czy podawać noworodkowi mleko o niskiej zawartości tłuszczu, pamiętaj, aby skonsultować się z pediatrą. Zawartość tej strony nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej. W celu uzyskania porady dotyczącej zdrowia dziecka należy skonsultować się z pediatrą.

W przypadku niemowląt, małych dzieci i niemowląt ważne jest, aby zacząć pić mleko krowie przed ukończeniem drugiego roku życia. Po ukończeniu tego wieku przejście na mleko o obniżonej zawartości tłuszczu lub odtłuszczone jest świetnym sposobem na ograniczenie kalorii, a jednocześnie pozwala dziecku pić zalecaną ilość mleka. Można również spróbować innych rodzajów mleka, takich jak mleko migdałowe lub sojowe, które są niskotłuszczowe i zawierają mniej tłuszczu niż mleko krowie. Jeśli dziecko nie toleruje laktozy lub jest uczulone na mleko krowie, dobrym rozwiązaniem może być mleko niskotłuszczowe lub odtłuszczone.

Mleko krowie zawiera wystarczającą ilość tłuszczu i białka dla zdrowego rozwoju mózgu i wzrostu. W razie potrzeby można stopniowo przestawiać dziecko z mleka modyfikowanego na mleko matki do szóstego miesiąca życia. Po osiągnięciu tego wieku można wprowadzić jogurt i ser. W przypadku dzieci powyżej jednego roku można wprowadzić mleko krowie o obniżonej zawartości tłuszczu oraz mleko krowie o obniżonej zawartości tłuszczu (2%).

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne Tematy