Zatkany nos u noworodka – przyczyny i rozwiązania

Zatkany nos u noworodka - przyczyny i rozwiązania

Jeśli martwisz się, że Twój nowy potomek cierpi z powodu zatkanego nosa, istnieje kilka naturalnych rozwiązań, które pomogą złagodzić ten problem. Ciepły prysznic może pomóc dziecku w zatkaniu nosa, a mokrym wacikiem możesz usunąć śluz, który może blokować nozdrza. Powinnaś także odwiedzić pediatrę, jeśli dziecko nadal ma trudności z oddychaniem przez nos. Jeśli nie możesz udać się do pediatry, usługa wirtualnej wizyty w UH zapewnia całodobowy dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej bez nagłych wypadków. Możesz odwiedzić gabinet pediatry za pomocą komputera, tabletu lub telefonu.

Unikanie tłumów

W ciągu pierwszych kilku miesięcy życia dziecka unikaj narażania go na przebywanie w zatłoczonych miejscach i tłumie. Noworodki są bardzo podatne na wirusy przeziębienia. Szczególnie ważne jest, aby w tym czasie nie chodzić na imprezy świąteczne i do zatłoczonych centrów handlowych. Możesz nawet ograniczyć wizyty chorych przyjaciół dziecka do czasu, aż ich choroba się skończy. Ponadto nie pozwalaj dziecku przytulać się do innych, dopóki nie umyje rąk.

Aby uniknąć zarazków, które mogą krążyć w poczekalni, odwiedź pediatrę. Chociaż pediatrzy mają oddzielne poczekalnie dla dzieci chorych i zdrowych, ich poczekalnie są zwykle pełne kaszlących dzieci. Umawiając się na wizytę u pediatry, pamiętaj, aby zarezerwować pierwszy lub ostatni wolny termin. Jeśli nie możesz uniknąć poczekalni, poproś o dostęp do pokoju badań.

Unikanie ludzi chorych

Chociaż niemożliwe jest uniknięcie zachorowania noworodka, najlepszym sposobem ochrony jest unikanie kontaktu z osobami chorymi. Nie jest niegrzecznie prosić ludzi o powstrzymanie się od kontaktu z dzieckiem, jeśli jesteś chora. Jest to raczej świetny sposób, aby chronić zdrowie dziecka i zapewnić mu zdrowie do końca życia.

O ile celowe narażanie noworodka na kontakt z zarazkami nie jest dobrym pomysłem, o tyle noworodki w naturalny sposób wchłaniają wszystkie zarazki, które znajdują się w powietrzu wokół nich. Chociaż wujek obwąchujący buzię dziecka jest uroczy, może jednak przenosić zarazki z własnego kichania na dziecko, co może być szkodliwe. Jednak nawet łagodne zarazki dorosłych mogą być szkodliwe dla noworodka. Dlatego Altmann zaleca, aby rodzice chronili swoje noworodki przed zarazkami w pierwszych trzech i sześciu miesiącach życia.

Sprawdź również:   Lampka nocna dla noworodka - jaką wybrać

Używanie roztworu soli fizjologicznej do udrożnienia zatkanego nosa

Chociaż zatkany nos dziecka jest z pewnością powodem do niepokoju, istnieją pewne kroki, które można podjąć samodzielnie, aby złagodzić ten problem. Naser Danan, pediatra z UH Rainbow Babies & Children, zaleca stosowanie roztworu soli fizjologicznej w strzykawce z bańką, aby usunąć śluz. Aby użyć strzykawki, należy przytrzymać główkę dziecka lekko do tyłu, a następnie wcisnąć strzykawkę do nosa dziecka. Następnie należy dokładnie wytrzeć nos czystą szmatką lub wacikiem, aby usunąć nadmiar śluzu ze strzykawki.

Podczas gdy większość leków na przeziębienie nie jest bezpieczna dla niemowląt, wcierki z oparem są również szkodliwe dla małych dzieci. Zawierają one kamforę, eukaliptus i mentol, które w nadmiarze mogą poważnie zaszkodzić dziecku. Ogólnie rzecz biorąc, zwiększona produkcja śluzu jest sposobem organizmu na pozbycie się wirusa. Jednak ekstremalne przekrwienie może wymagać dodatkowego tlenu do oddychania. Lekarz będzie chciał wykonać zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej, aby zidentyfikować problem.

W oddychaniu niemowlętom z zatorami może pomóc także stosowanie roztworu soli fizjologicznej. Krople te nie są szkodliwe dla dziecka, ale należy je podawać tylko kilka razy dziennie, ponieważ wysuszają wnętrze nosa. Do odsysania śluzu z nosa można użyć strzykawki lub aspiratora do nosa. Należy delikatnie stosować technikę odsysania, ponieważ może to spowodować, że tkanki nosa staną się bardziej zaognione i będą krwawić. Jeśli dziecko ma problemy z oddychaniem, nie zmuszaj go do tego. Spróbuj ponownie później.

Roztwór soli fizjologicznej można kupić bez recepty w każdym sklepie z lekami. Jeśli jednak wolisz zaoszczędzić czas, możesz również przygotować roztwór samodzielnie w domu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy używać zwykłej soli koszernej. Nie zawiera ona żadnych dodatków ani aromatów. Pamiętaj, aby używać jej w temperaturze pokojowej. Jeśli nie jesteś pewna swoich umiejętności, możesz użyć strzykawki do udrożnienia dróg nosowych dziecka.

Użycie roztworu soli fizjologicznej do udrożnienia zatkanego nosa u noworodka jest łatwe i skuteczne. Wystarczy rozpylić roztwór w nozdrzach dziecka. Następnie wytrzyj roztwór chusteczką. Drogi nosowe noworodka są niezwykle delikatne i łatwo mogą zostać zatkane przez nadmiar śluzu. Noworodek jest najbardziej podatny na zatkanie nosa, co może mieć wpływ na całą rodzinę.

Sprawdź również:   Jaki rozmiar czapki dla noworodka - podpowiadamy

Wezwanie pediatry

Istnieje wiele różnych objawów, na które należy zwracać uwagę, jeśli dziecko cierpi z powodu zatkanego nosa. Jeśli problem nie ustąpi w ciągu tygodnia, należy skontaktować się z pediatrą. Katar jest zazwyczaj niegroźny, ale jeśli problem nie ustępuje, a dziecko ma zaczerwienione oczy, skontaktuj się z pediatrą. Twoje dziecko może mieć również alergię. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest podanie dziecku leków, aby poczuło się lepiej.

Chociaż sam zatkany nos nie jest powodem do niepokoju, należy wezwać pediatrę, jeśli dziecko kaszle śluzem lub ma gorączkę. Jeśli zator utrzymuje się lub usta dziecka są sine lub purpurowe, należy skontaktować się z pediatrą. Dziecko może mieć też inne objawy, dlatego zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Jeśli Twoje dziecko jest przeziębione, wezwanie pediatry z powodu zatkanego nosa – lub zatkanego nosa u dziecka – może być trudne. Istnieją jednak domowe sposoby na złagodzenie objawów zatkanego nosa u dziecka. W pokoju dziecka można używać nawilżacza powietrza z chłodną mgiełką, który pomoże złagodzić zatkany nos. Możesz także użyć strzykawki z końcówką do odsysania śluzu i uśpienia dziecka.

Chociaż zator u dziecka nie jest niebezpieczny, może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych. Może być oznaką innych schorzeń, takich jak alergie lub infekcje dróg oddechowych. Jeśli dziecko ma zatkany nos, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem pediatrą. Na przykład zatkany nos może prowadzić do infekcji bakteryjnej, wirusowej, a nawet do zapalenia płuc. Może to również zaburzać zdolność noworodka do karmienia piersią i rozwój mowy.

Przeziębienie jest powszechne u dzieci. Trwa ono zazwyczaj od sześciu do dwunastu dni. Jeśli zauważysz u swojego dziecka którykolwiek z tych objawów, skontaktuj się z pediatrą w celu uzyskania porady. W zależności od nasilenia objawów u dziecka, można spróbować domowych sposobów leczenia lub zasięgnąć porady lekarza. Zawsze jednak pamiętaj, że przeziębienia mogą być poważne i wymagają pomocy lekarskiej. Zawsze należy skontaktować się z pediatrą w przypadku zatkanego nosa u noworodka, jeśli podejrzewasz, że cierpi on na przeziębienie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne Tematy